Registrácia na IELTS

1. PREČÍTAJTE si INFORMÁCIE PRE KANDIDÁTOV

Dokument je v angličtine a obsahuje dôležité informácie o formáte testu, zadaní a o výsledkoch. IELTS sa neodporúča kandidátom mladším ako 16 rokov.

2. ROZHODNITE SA pre správny MODUL

Vybrať si môžete Academic alebo General Training

3. ZISTITE SI TERMÍNY a poplatky TESTU IELTS

Každý termín skúšky má obmedzený počet miest, preto ak si chcete zabezpečiť miesto v konkrétny deň skúšky, zaregistrujte sa dva mesiace pred týmto termínom.
Upozornenie: Časť skúšky počúvanie, čítanie a písanie sa bude konať vo Vami vybranom termíne. Ústna skúška sa môže konať buď v ten istý deň alebo v piatok, ktorý je najbližšie k termínu skúšky.

4. ZAREGISTRUJTE sa ONLINE

a) Online registrácia
bez uplatnenia zľavy na poplatok za skúšku.

b) ONLINE REGISTRÁCIA so ZĽAVOU z poplatku za skúšku - postupujte podľa b&c PODMIENOK ZĽAVY.

Uistite sa, že ste pri registrácii poskytli všetky dokumenty uvedené v bode 5 a že poplatok uhradíte podľa niektorého zo spôsobov uvedených v bode 6.

5. DOPLŇTE potrebné PODKLADY

Po úspešnej online registrácii máte päť dní na doplnenie nižšie uvedených dokumentov. Môžete ich natiahnuť priamo do online registračného systému alebo ich môžete zaslať emailom na ielts@britishcouncil.sk:
  • Kópiu Vášho občianskeho preukazu alebo pasu. Kandidáti z krajín EU Schengen sa môžu registrovať národným preukazom danej krajiny. Kandidati mimo Schengenu musia doložiť kópiu platného cestovného pasu. Kópie môžete natiahnuť priamo do online registračného systému (manuál). Ak sa registrujete s OP, okopírujte, prosím, obe jeho strany (podľa vzoru). Ak nemáte kópiu po ruke, môžete tento krok preskočiť a doplniť ju neskôr - alebo nám kópiu Vášho OP/pasu pošlite a doplníme ju za Vás.
  • Kópiu Vášho podpisu, ak podpis nie je súčasťou kópie Vášho pasu alebo OP.
  • Súhlas rodiča/poručníka, ak sú kandidáti mladší ako 18 rokov.
  • Kontaktné údaje maximálne piatich inštitúcií, ktorým by ste radi poslali Vaše výsledky. Tieto adresy môžete doplniť najneskôr v deň pred dňom výsledkov skúšky. V prípade, že výsledky nezodpovedajú Vašim očakávaniam, môžete nás v deň výsledkov poprosiť telefonicky alebo mailom o zrušenie zaslania výsledkov týmto inštitúciám. Po dni výsledkov testu už je služba zasielania výsledkov spoplatnená (formulár "Application for the Issue of Additional TRFs/Žiadosť o zaslanie IELTS certifikátu inštitúcii (v angl.)" 12€).

6. SÚHLAS k OPUSTENIU BUDOVY po skúške

Platí to pre kandidátov mladších ako 18 rokov a je potrebné zaslať oskenovanú kópiu písomného súhlasu rodičov na Formulár pre rodičov detí mladších ako 18 rokov, že môžete samostatne opustiť budovu po ukončení skúšky IELTS. V opačnom prípade Vaša registrácia nebude kompletná.

7. ÚHRADA POPLATKU

a) Poplatok za test je 204 € a môžete ho uhradiť podľa podmienok, ktoré obdržíte pri registrácii na účet British Council.

b) Ak si uplatňujete zľavnenú sumu, postupujte podľa Podmienok ZĽAVY a bude Vám zaslaná faktúra z b&c Skúškového a registračného centra na bankový prevod sumy 198 EUR namiesto 204 EUR:
    Číslo účtu: 2921887477
    Kód banky: 1100 (Tatra banka a.s.)
    Variabilný symbol: číslo faktúry
    IBAN: SK91 1100 0000 0029 2188 7477
    SWIFT: TATRSKBX
    Popis: IELTS/Vaše meno/dátum testu

8. DOPLNENIE dokumentov k registrácii

Natiahnite do online systému alebo zašlite mailom alebo poštou na adresu: British Council, Panská 17, 811 01 Bratislava, Slovensko všetky dokumenty uvedené v bode 5 a to do 5 dní odo dňa Vašej online registrácie. V opačnom prípade, môže byť Vaša registrácia zrušená - neúplné prihlášky žiaľ nemôžu byť pracované.

9. PO REGISTRÁCII

Po kompletnej registrácii dostanete automatický email s Vaším prístupom do bezplatného online kurzu Road to IELTS, ako aj bližšie údaje o mieste konania skúšky v pozvánke emailom 7 až 10 dní pred termínom skúšky. Skontrolujte si preto pravidelne Vašu emailovú schránku.

PRESUN TERMÍNU SKÚŠKY
O zmenu termínu skúšky je možné požiadať aspoň 5 týždňov pred dátumom skúšky, na ktorú ste sa registrovali, písomne vyplnením a odoslaním (poštou alebo emailom) formuláru Request for Refund or Test Date Transfer Form.

Ak máte akékoľvek otázky ešte pred samotnou registráciou, neváhajte nás kontaktovať na exam@bcskola.sk a radi Vám ich zodpovieme.

Registrácia na prípravný kurz / Praparation Course Registration

Zašlite nám email na bc@bcskola.sk s textom:
  • Záväzne sa hlásim na (uveďte názov kurzu) s termínom (uveďte dátum začiatku kurzu). Mám záujem o skúšku (uveďte typ skúšky, príp. modul a jazyk pri ECL skúške) v termíne (uveďte termín skúšky).
  • Pri registrácii uveďte Vaše údaje: meno a priezvisko, adresu trvalého príp. prechodného bydliska, mobilné číslo, povolanie, dôvod skúšky a info, či a kde ste prípadne už absolvovali prípravný kurz, príp. skúšku.
  • Následne Vám zašleme potvrdzujúci email, vrátane platobných a ďalších podmienok.